ولوو تراک | پارسیان پیشرو صنعت، نماینده انحصاری ولوو در ایران، دیزل ژنراتور، لودر

ولوو تراک

کامیون های ولوو

شرکت صنایع خودرو سازی سوئدی که تا قبل از ۲۰۱۵ دومین گروه بزرگ کامیون‌سازی دنیا محسوب می‌شد و اکنون با خرید ۴۵٪ از سهام دی اف سی وی تراکس (دانگ فنگ) در رتبه نخست قرار دارد.

ایدهٔ تأسیس شرکت ولوو مربوط به سال ۱۹۱۵ توسط شرکت اس کا اف بوده که بعدها در سال ۱۹۲۴ به صورت مستقل توسط آثار گابریلسون و گستاو لارسن فعالیت خود ادامه داد.

ولوو تراکس شرکتی تابعه از ولوو می‌باشد و دفتر مرکزی آن در شهر گوتنبرگ قرار دارد، زمینه فعالیت طراحی، تولید و توزیع انواع خودروهای تجاری و نظامی در سرتاسر دنیا می‌باشد.

از زیرمجموعه‌های این کمپانی می‌توان به ماک، رنو تراکس و یودی تراکس (نیسان دیزل) اشاره کرد.

ریشه‌های ولوو تراکس کنونی

شرکت ولوو تراکس مجموعه‌ای از برندهای بزرگ می‌باشد که هر کدام در زمان خود اعتبار و شکوه خود را داشته. این شرکت‌ها پس از خریداری شدن توسط شرکت‌های بزرگتر در آن‌ها ادغام می‌شدند و فناوری و تجربه آن‌ها در اختیار شرکت‌های مالک قرار می‌گرفته و برند شرکت رفته رفته از دور رقابت کنار گذاشته می‌شده و خطوط تولید، کارکنان، مراکز خدمات پس از فروش و تکنولوژی هایشان در اختیار مالکانشان قرار می‌گرفته.

در لیست بلند بالای ریشه‌های ولوو تراکس کنونی نام‌هایی باشکوه مانند برلیه و وایت بسیاری وجود دارد اما گاهی متأسفانه بخاطر حضور نداشتن برخی از این برندهای ریشه ولوو تراکس در کشور ایران که بخاطر اختلاف زمانی حیات گذشته آن‌ها و امروز جاده‌های ما و از طرفی نبود اطلاع رسانی، نامهایشان بعضاً غریبه به نظر می‌رسد در حالی که نداشتن شناخت ما از آن برندهای غریبه مانند لاتیل دلیلی بر کوچک بودن آن برندها یا عدم محبوبیت و جهانی نبودن آن‌ها نمی‌شود.

قصد ما معرفی ریشه‌های بزرگ کمپانی ولوو تراکس می‌باشد تا نشان دهیم اگر امروزه ولوو تراکس قدی بلندتر از رغبا و دستی سازنده تر از مدعیان دارد بخاطر این است که روی شانه غولها کهنه کار ایستاد.