پارسیان پیشرو صنعت، نماینده انحصاری ولوو در ایران، دیزل ژنراتور، لودر

شش نوآوری برای کمک به کاهش هزینه های ماشین

شش نوآوری برای کمک به کاهش هزینه های ماشین

هزینه مالکیت دستگاه بسیار بیشتر از قیمت خرید اولیه است. هزینه های عملیاتی به محض استارت خوردن موتور آغاز می شود ، بنابراین دانستن هزینه های چرخه عمر و تجهیز ماشین ها با ویژگی های مناسب در بازده خوب سرمایه گذاری بسیار مهم است . در اینجا ما ، نوآوری هایی که به کاهش هزینه های ماشین کمک می کند را بررسی می کنیم .

  1. خوب است که بیکار باشد

به این معنی است که اگر مصرف سوخت را کاهش دهیم ، شما در پول با ارزش خود صرفه جویی می کنید . هیچ دلیلی وجود ندارد که وقتی از ماشین استفاده نمی کنید موتور آن روشن باشد. بیل های ولوو به خاموش شدن خودکار مجهز هستند بطوریکه اگر دستگاه برای مدت زمان تعیین شده یی که توسط اپراتور تنظیم می شود ، بی حرکت باشد بصورت خودکار فعال می شود . برای اکثر مالکان ، مصرف سوخت هزینه عملیاتی شماره یک است بنابراین کاهش استفاده موتور در مواقع غیر ضروری باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و پول می شود.

  1. کمتر ، بیشتر است

یکی از عواملی که بیشترین تاثیر را بر ارزش بازپرداخت دستگاه می گذارد ، مجموع ساعت کاری آن است – هرچه کمتر از آن استفاده شود ، ارزش دستگاه بالا می رود . بنابراین تجهیز ماشین آلات به قابلیت های تلماتیکی که بتواند رفتار اپراتور و استفاده از ماشین را بررسی کند یکی از بهترین روش ها برای شناسایی دوره ی غیر فعال که ماشین می تواند خاموش شود ، است. صرفه جویی سوخت و ارزش فروش مجدد ، نکات قابل توجهی است . به عنوان مثال دو ماشین دقیقا یکسان ،با  کار یکسان را در مکان های مشابه در نظر بگیرید. ماشین A  با زمان خاموشی 50% ، 2000 ساعت در سال کار می کند و ماشین B  با 25% زمان خاموشی 1500 ساعت در سال کار می کند. تفاوت در ارزش فروش مجدد پس از پنج سال می تواند به میزان بالای 20000 دلار بسته به اندازه دستگاه می باشد.

  1. راز سیستم ها

بهره وری ماشین با توجه به مهارت اپراتور می تواند تا 40 % متغیر باشد ، بنابراین اگر شما می توانید کار را ساده تر انجام دهید ، بهره وری مطمئنا افزایش خواهد یافت وهزینه ها کاهش می یابد . سیستم های کنترل ماشین مثل Volvo DigAssist ، اپراتورها را بصورت realtime هدایت می کند تا اطمینان حاصل شود که سریع تر ، با دقت تر و ایمنی بیشتر وظایف خود را انجام می دهند که این کار باعث کاهش هزینه های عملیاتی می شود.

  1. مانند زندگی واقعی فقط بهتر

واقعیت مجازی (VR) دیگر فقط به بازی های ویدیوی محدود نمی شود بلکه قادر به ارائه شبیه سازی آموزش های پیشرفته عملیاتی است که می تواند بطور چشمگیری موجب بهبود عملکرد در سایت های کاری شود که به نوبه ی خود از حوادث و تاخیر جلوگیری می کند.

با کاهش هزینه های نرم افزار VR  ، مزایای ارائه یک محیط واقعی برای اپراتور های کارآموز بیشتر آشکار می شود. آموزش کارکنان در یک دنیای مجازی به اپراتورها اجازه می دهد تا اطمینان داشته باشند که در هنگام خروج از محل ، ظرفیت بهینه خود را بکار گیرند ، همچنین هزینه های سوخت و سایش ماشین های واقعی را هنگام استفاده برای آموزش از بین می برند.

  1. روغن

نظارت مداوم ماشین ، که مشکلات را قبل از وقوع آن مشخص می کند ، یک روش هوشمندانه برای کاهش هزینه هاست . مانند یک آزمایش خون ، کیفیت روغن می تواند در مورد سلامتی یک دستگاه بسیار مهم باشد. این تکنولوژی هم اکنون در دسترس است که با استفاده از سنسورها بطور مداوم بر کیفیت روغن موتور نظارت می کند . که این اجازه می دهد تا صاحبان نه تنها ببینند که تعویض روغن ضروری است ، بلکه هرگونه مسائل بالقوه ای را که نیاز به پاکسازی را قبل از اینکه روغن خراب شود را مشخص کند. همه ی اینها بدون نیاز به انتظار اینکه یک مهندس از بیرون بیاید ، می باشد. نه تنها این تکنولوژِی باعث افزایش قابلیت اطمینان دستگاه می شود بلکه سبب کاهش کل هزینه مالکیت می شود.

​6. آینده ی الکتریکی

ماشین های کاملا الکتریکی ممکن است هنوز به طور کامل همه جا نباشند ، ولی VOLVO CE قدرت بالقوهی الکترو موبیلیتی خود را با استفاده از نمونه اولیه HX1 نمایش می دهد که در هنگام استفاده از یک پروژه ی تحقیقاتی معادن همه کاره ، که با هدف کاهش انتشار کربن تا 95 % و کاهش کل هزینه مالکیت 25 % کمک می کند. به محض اینکه این فن آوری قوی و اثبات شده باشد و صنعت شروع به تغییر کامل پذیرش این فن آوری جدید کند ، مزایای استفاده از ماشین های ترکیبی و الکتریکی قابل توجه می شود.