پارسیان پیشرو صنعت، نماینده انحصاری ولوو در ایران، دیزل ژنراتور، لودر

ولوو اولین سازنده کامیون بدون راننده در دنیا

ولوو اولین سازنده کامیون بدون راننده در دنیا

کامیون ولوو کاملاً خودکار اولین کامیونی است که عملیات آزمایشی خود را در معدن زیر زمینی kristenberg شروع کرده است.

کامیون بدون راننده بخشی از پروژه ای جهت توسعه، بهبود و ایمنی ناوگان حمل و نقل در معدن می باشد.

کامیون 7 کیلومتر مسیر را در عمق 1320 متری معدن در تونلی باریک طی می کند.

این اولین بار در دنیا است که چنین کامیون بدون راننده ای در سخت ترین شرایط کار می کند. واقعا چالشی بزرگ بود تا مطمئن شویم که همه چیز بخوبی در عمق 1300 متری کار خواهد کرد.

آقای Torbjorn Holm Stron عضو هیئت مدیره و رئیس فن آوری گروه ولوو می افزاید: فیلمبرداری از این آزمایش در شرایطی سخت در معدن Kristinoberg در فاصله 100 کیلومتری از Avvidsjavr در شمال سوئد انجام گرفت آقای Holm Stron که خود در آزمایش این کامیون مشارکت داشته، می خواسته ثابت کند که چه اندازه کامیون ایمن می باشد. او در ایستادن در جلو کامیون در میان راه کامیون برای نشان دادن ایمن بودن آن هنگام توقف هیچ تردیدی بخود راه نداده است.

او می گوید: مهم نیست که چه نوع وسیله ای را تولید می کنیم، مهم ایمنی است که همواره اولین دغدغه ما در تولید است که در این کامیون نیز بکار رفته است. من مطمئن بودم که کامیون بهنگام نزدیک شدن به من توقف خواهد کرد، گر چه دل توی دلم نبود تا وقتی که کامیون ترمزش را اعمال کرد.

کامیون مورد آزمایش از نوع Volvo FMX می باشد که از حس گرهای مختلفی بهره می برد، بطور مداوم محیط اطراف را نظارت می کند و از برخورد با موانع متحرک و ثابت خودداری می نماید.

در عین حال، یک سیستم جمع آوری اطلاعات که در کامیون نصب می باشد، اطلاعات مسیر ومصرف سوخت را ثبت می کند. کامیون بدون راننده بخشی از یک پروژه در حال توسعه می باشد که در شرایط واقعی برای اولین بار آزمایش شده است.

فیلم را می توانید در www.volvogroup.com/Automation ببیند.

علاوه بر فیلم، مصاحبه های انجام شده با متخصصین گروه ولوو در مورد کامیون های خودکار را ملاحظه فرمائید.